Wil je je duikvaardigheden opfrissen of onderhouden? Vind je het te koud om buiten te duiken? Of wil je ervaren hoe het is om te duiken in een oude, gigantische stookolietank? Dan is Transfo Duiktank in Zwevegem de perfecte indoor duikplek.
Zelf ging ik al 2 keer duiken in Transfo. De eerste keer uit nieuwsgierigheid, toen ze pas open waren. En onlangs voor mijn eerste duik sinds de pandemie. Voor ik weer in buitenwater zou duiken, leek een checkduik in Transfo ideaal. Eerst op een paar meter diepte checken of mijn skills nog top zijn. Better to be safe than sorry. En daarna nog even uitduiken. Het was zo fijn om weer in het water te zitten!

Herbestemming
Duiken in een stoololietank? Ja, het klinkt gek! In de kelder van mijn verbouwhuis stond ook een stookolietank. Transfo in Zwevegem is daar uiteraard niet mee te vergelijken. De grootste stookolietank is maar liefst 17 meter hoog en heeft een diameter van 28 meter. Je duikt ook niet letterlijk in de oude stookolietank. De duiktank is in de oude stookolietank ingebouwd. Rondom kwam zo plaats voor de kleedkamers, de trappen (en gelukkig ook een lift), de technische ruimtes en een cafetaria.

Het voordeel van duiken in een duiktank?
Het is dieper dan een gewoon zwembad en de zichtbaarheid is beter dan in open water (in België en Nederland toch). Ideale omstandigheden dus om bepaalde duikvaardigheden te oefenen. Een tussenstap tussen het zwembad en buitenwaterduiken waar de omstandigheden misschien minder perfect zijn.
De duiktank is 15 meter diep en heeft een diameter van 20 meter. Op de bodem vind je een gele duikboot en een wand is ook ingericht met gaten om door te zwemmen en een trap. Aan de zijkant zijn ook platformen op een paar meter diep.

Hoe gaat het praktisch in zijn werk?
Je kan op de site heel gemakkelijk reserveren. Je ziet meteen wanneer en hoeveel plaats er nog is en kan online betalen. Handig!
Op hun site leggen ze in detail uit hoe ze te werk gaan. Je parkeert je wagen, vervoert je duikmateriaal met karretjes (vergeet geen muntstuk!), na het aanmelden kan je met de lift je duikmateriaal meenemen naar de kleedkamers (muntstukje voor de lockers niet vergeten!) en vervolgens naar het duikplatform. Check deze stap voor stap gids!

En hoe zit het met corona? Ik was er halfweg augustus 2021 en binnen droeg je dus een mondmasker. Dat kon je boven, op het duikplatform, aan wasknijpers hangen. Voelde heel coronaproof!
Je kan hier dus je eigen duikmateriaal meenemen. Dat vind ik een groot voordeel. Zeker als je je eigen materiaal wil testen + ik duik ook gewoon liefst met mijn eigen materiaal waarbij ik elk knopje en haakje blindelings weet zitten. Heb je geen eigen materiaal (of ben je wat vergeten), dan kan je ook materiaal huren bij Transfo. Nog nooit gedoken? Ze bieden ook duikinitiaties (2u) aan.
Video Transfo Duiktank Zwevegem
Een korte impressie van de duiktank Transfo in Zwevegem.
Ben jij al eens in Transfo gaan duiken? Welke tip zou je andere duikers nog meegeven?
Overnachten in de buurt
Booking.comPin for later
Bewaar dit artikel op Pinterest zodat je het later gemakkelijk terugvindt!

Geef een reactie